תרומה למה שחשוב לנו

 

עמותת Pencils Of Promise' היא עמותה עולמית שמטרתה לעצב מחדש את נוף החינוך הגלובלי, מתוך אמונה שלכל ילד צריכה להיות גישה לחינוך איכותי, ומתוך הידיעה שמרחב פיזי איכותי הוא קריטי לטיפוח הלמידה.                                                                                           מתוך כך, העיסוק העיקרי שלה הוא הקמה והפעלה של בתי ספר ותכניות לימוד, בשיתוף עם המערכות הציבוריות, בגאנה, בגואטמלה ובלאוס. בנוסף להקמת בתי הספר, העמותה מתחייבת לגייס ולהכשיר מורים איכותיים, מעוררי השראה, וכן, ציוד למידה מתקדם שיאפשר למורים ללמד באופן חוויתי ועשיר.
הקשר האישי שלי לארגון לא הגיע במקרה. בשנת 2014, עברתי לגור עם משפחתי ברמת הגולן. התאהבתי בריצה כספורט, הריצה עשתה לי טוב, וגרמה לי להיות מפוקסת, והתחלתי לרוץ באופן מקצועי, לצד נופים מקסימים. החלטתי, שפעם בשנה, אני רוצה לרוץ מרתון, כשאייל ובתי זואי, מעודדים אותי.                                                                                                            בשנת 2020, אחרי חמישה מרתונים, (וקורונה באמצע), החלטתי שהגיע הזמן לרוץ במרתון הגדול בעולם-מרתון ניו יורק, שחגג באותה שנה 50 שנה! הדרך להתקבל למרתון היא לרוץ למען מטרה. לכן, התחלתי לחפש ארגונים שמגייסים כספים דרך המרתון. וכך הגעתי לאתר של pencils of promise. תמונה של ילד קטן עם עיניים גדולות משכה אותי לקרוא עליהם עוד. וגרמה לי להבין שזו המטרה שלשמה אני רוצה לרוץ. שלחתי להם מייל בבקשה לרוץ ולגייס עבורם כספים, ונעניתי שכל המכסות מלאות. לא וויתרתי, והצלחתי להשיג את המייל הפרטי של אדם בראון, היזם והמייסד של העמותה, שבגיל 25 ועם 25 דולר בלבד בכיסו, החליט שלכל ילד בעולם, יש את הזכות לידע ולהשכלה. שלחתי לו מייל פרטי עם תמונה שלי ושל משפחתי וכתבתי לו שעד שפגשתי בעמותה, לא הבנתי באמת למה אני רצה, ומאז אני מבינה ש-6 שנים של ריצה הובילו אותי לרגע הזה. ושהייתי שמחה לקבל את ההזדמנות.
לשמחתי הוא ענה לי והתרגש מאוד מהחיבור האישי שלי, ושהוא ישמח שאני ארוץ למענם. ואכן, הצלחתי לגייס 3300 דולר, ובשנת 2021 נסעתי לניו יורק לרוץ!                                                         החלטתי עם עצמי, שלא אשאיר את ההזדמנות הזו שניתנה לי כחד-פעמית, ואמשיך לנסות ולגייס כספים עבור העמותה כדי שתוכל להמשיך לממש את מטרותיה.
מאז הקמתה, יסדה העמותה מעל 500 בתי ספר! התרומות שמגיעות לארגון מסייעות לכסות את העלויות התפעוליות הכרוכות בכך.
ולכן אנו מתחייבים, במיזה תכשיטים, להעביר 10% מכל רכישה ישירות אליהם, למען מטרה נעלה זו.

 

 @_redbackpack